BİZİ HEMEN ARAYIN: +90 352 222 69 69
Dilinizi Seçin Choose Your Language Wählen Sie Ihre Sprache

Cilt Bakımı

17 Nis

Cilt Bakımı

Yazan 
(0 oy)

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir.

Cilt yaşı her zaman esas yaşınızla doğru orantılı olmayabilir. Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozonlu buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan, deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bakımlı Bir Cilt İçin Öneriler

 • Sigara içilmemesi
 • Güneşe maruz kalmaktan sakınılması
 • Kalitesiz makyaj ürünlerinden kaçınılması
 • Günde enaz 2 litre su içilmesi
 • Yatmadan önce makyajın mutlaka temizlenmesi
 • Haftada bir peeling yapılması
 • 15 Günde bir maske yapılması
 • Cildi her gün mutlaka nemlendirilmesi
 • Sivilce ve komedonların bilinçsizce sıkılmaması
 • Uzun süre kuru pis tozlu ortamlarda bulunulmaması çok önemlidir

Genç ciltlerde, cilt katmanlarında yeterli miktarda oksijen ve besin maddeleri bulunduğundan taze ve canlı görünümdedir, besinsiz kalmak gibi bir sorun yoktur. Olgun ciltlerde ise kan dolaşımı yeterli değildir. Cilt tabakalarındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden cildin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamazlar. Sonuç olarak ciltte hücre bölünmesi önemli miktarda azalır, cilt incelir, kurulaşır, kırışır ve yaşlılık lekeleri meydana gelir.

Olgun ciltler oksijen ve besin yetersizliği sonucu formunu kaybeder. Kırışıklık ve lekelenmeler meydana gelir. Oksijen yorgun düşmüş bu cilt için hayat kaynağıdır. Oksijen azalırsa metabolizma yavaşlar. Cilt sıkılığını kaybeder. Yorgun bir görünüm oluşup, kırışıklık ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Oksijenterapi yönteminde özel formüllü kozmetik ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakasına enjekte edilir, aktif maddeler basınçlı oksijen cihazı sayesinde ciltte depolanır. Bu etkiler hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır. Basınçlı oksijen uygulaması sayesinde, yorgun hücrelerde, ciltte canlılık, yumuşaklık ve tazelik oluşur.

İşlemden önce uygulanan mikrodermabrazyon yöntemi sayesinde epidermisin en üst tabakası atılır ve cilde oksijen verilerek bağışıklık sistemi kuvvetlendirilir. Akne, leke ve cilt problemlerinde ve yara iyileşmelerinde güçlü bakım ve destekleyici tedavi sağlar.

Okunma 523 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Nisan 2017 23:18
SO-EP Estetik Merkezi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Yorum eklemek için giriş yapın

Bilgilendirme

Estetik dünyasındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

Sadece bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır!

Çalışma Saatlerimiz

 Pazartesi - Cuma
      08:30 am - 05:30 pm

 Cumartesi
      08:30 am - 01:30 pm

 Pazar
      Kapalı

BİZE ULAŞIN

 • Seyyid Burhanettin Bulvarı No: 51/A Kayseri / TÜRKİYE
 • +90 352 222 69 69
 • +90 352 222 99 69
 • +90 554 437 25 43  WhatsApp
 • İletişim