BİZİ HEMEN ARAYIN: +90 352 222 69 69
Dilinizi Seçin Choose Your Language Wählen Sie Ihre Sprache

Kılcal Damar Tedavisi

17 Nis

Kılcal Damar Tedavisi

Yazan 
(0 oy)

Kılcal damar genişlemesinde; genetik faktörler, gebelik, kuru ve incelmiş ciltler, ayakta sıkça durmayı gerektiren bazı meslek grupları ve yaşlılık gibi nedenler vardır. Genişlemiş kılcal damarlar en sık bacaklarda görülür.

Lazer yöntemi iğneli yöntemler ve ameliyat yöntemlerine gerek kalmadan ciltteki genişlemiş damarların kolaylıkla azalmasını, görünmez hale gelmesini ve ortadan kaldırılmasını sağlar. Ciltte görülen kılcal damar genişlemelerinden lazer tedavisinin uygun olup olmadığına doktor karar verilir. Lazer tedavisi sırasında iğne değil, özel bir lazer enerjisi kullanılır.Lokal anestezi veya ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur.

Uygulama esnasında ciltte sadece bir paket lastiğinin çarpması gibi bir his duyulur. Seans sayısı problemin yaygınlığı genişliği ve derinliğine göre değişir. Genellikle 1 - 6 seans uygulanabilmekle birlikte 4 - 6 haftalık aralıklarla ve ortalama 5 - 15 dakikalık seans süreleri içerisinde tedavi gerçekleştirilebilir.

Tedaviden sonra kızarıklık ,morluk, hafif şişlik ve çok ince ciltlerde nadiren hafif yanık veya zaman içinde kaybolan lekelenmeler görülebilir. Ancak kalıcı yan etki söz konusu değildir.

Tedavide geniş kılcal damarlar tamamen ortadan kaldırıldığından dolayı bu damarların tekrar oluşması söz konusu değildir. Ancak aynı bölgede tüm cilt kesimlerinde olabileceği gibi ileri tarihlerde tekrar yeni kılcal damarların genişlemesi mümkün olabilir. Lazerle tedavi edilen alanlarda kılcal damarların gelişme ihtimali, tedavi görmemiş cilt kesimlerine göre daha düşüktür. Özellikle genişlemiş bacak damarlarının tedavisinden sonra tedavi alanının genişliğine bağlı olmak üzere bacakların uzatılarak birkaç saat dinlendirilmesi yararlı olacaktır. Ayrıca tedavi edilen alanın güneşten korunması ve nemlendirilmesi yararlıdır.İnsanlar tüm aktivitelerine birkaç saatlik istirahatten sonra rahatlıkla yapabilirler.

Özellikle yüzde ve bacaklarda sonradan gelişen kılcal damar genişlemeleri sıklıkla görülmektedir. Kılcal damarlar yüzde oluştuklarında kırmızı yüz ,kırmızı burun gibi estetik yönden hoş olmayan görüntüler oluştururlar. Ancak bacaklardaki kılcal damar genişlemeleri kırmızı çok ince damarlar halinde başlar, giderek genişleyerek koyu kırmızı renge dönüşürler. Bu görüntüler bazen sadece estetik yönden kötü bir görünüm oluştururken, çoğu zaman da bacaklarda şişlik, ağrı, karıncalanma, uyuşma, çabuk yorulma gibi giderek artan ve görüldükten sonra en erken sürede tedavi edilmelidirler.

Okunma 528 defa Son Düzenlenme Salı, 18 Nisan 2017 00:06
SO-EP Estetik Merkezi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Yorum eklemek için giriş yapın

Bilgilendirme

Estetik dünyasındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

Sadece bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır!

Çalışma Saatlerimiz

 Pazartesi - Cuma
      08:30 am - 05:30 pm

 Cumartesi
      08:30 am - 01:30 pm

 Pazar
      Kapalı

BİZE ULAŞIN

  • Seyyid Burhanettin Bulvarı No: 51/A Kayseri / TÜRKİYE
  • +90 352 222 69 69
  • +90 352 222 99 69
  • +90 554 437 25 43  WhatsApp
  • İletişim