BİZİ HEMEN ARAYIN: +90 352 222 69 69
Dilinizi Seçin Choose Your Language Wählen Sie Ihre Sprache

VelaShape

ELOS teknolojisinden son yenilik: Sadece 4 seansta FDA onaylı Sellülit ve bölgesel yağlanma tedavisi 20 yaşını geçmiş kadınların % 80'inin sellülit problemi yaşadığı tahmin edilmektedir. 2005 yılında 14 milyon tedavi olan vücut şekillendirme işlemlerinin, 2010 yılında 33 milyon tedaviye çıkacağı öngörülmektedir.

VelaShape çapta küçülmede FDA onayı alan tek cihazdır. Liposuction'a karşı işe yarayan bir alternatif sunuyor.
Dr. Stephen MULHOLLAND
Dr. Stephen MULHOLLANDCosmetic Plastic Surgeon
  1. VelaShapeÇapta küçülmede FDA onayıi alan ilk cihaz
  2. Sellülit azaltan cihazlar kategorisinde FDA onayı
  3. 4 seansta görünür sonuçlar 
  4. En iyi sonuçlar için özel elos teknolojisi
  5. Cerrahi olmayan “liposuction”a gerçek alternatif

VelaShape Nedir?

Velasmooth cihazi vakum masaj, mekanik masaj, Kizilötesi optik enerji (700 - 2000nm) ve Bi-Polar Radyofrekans''i bir arada bulunduran bir sistemdir. ELOS teknolojisine sahiptir.

VelaShape; Velasmooth cihazının daha geliştirilmiş, güçlendirilmiş ve etkisi arttırılmış tamamen yeni bir tedavi sistemidir.

VelaShape''in VelaSmooth''tan Farkı Nedir?

Her iki cihazda ELOS teknolojisine sahiptir. Ancak VelaShape''de Bi-Polar Radyofrekans'in gücü 20 watt'an 50 watt'a çıkartılmıştır. Maximum gücün arttırılması; seanstaki uygulama süresinin kısaltılmasına ve toplam seans saysının azaltılmasına olanak sağlar.

VelaShape''in FDA Onayı Var mıdır ?

VelaShape Bölgesel incelme tedavisi için çapta küçülmede FDA onayı alan ilk ve tek cihazdır. Bu onaya ek olarak Velasmooth gibi sellülit tedavisi için de FDA onayı vardır.

ELOS teknolojisi 5-15 mm derinliğe kadar ısıtarak yağ dokuya kadar etki edebilir.

ELOS Teknolojisi Ne Gibi Bir Yarar Sağlar ?

VelaShape kızıl ötesi(IR) dalga boylu optik kaynağı sayesinde epidermisi(derinin en üsttabakasi) koruyarak cildi 5mm derinliğe (dermis tabakasina) kadar ısıtır. Bi-polar radyofrekans (RF) ise 5 - 15mm (yağ tabakasına) dek inen birısınma sağlar. IR ve RF'den kaynaklanan ısı etkisi, her ikisinin de tek başına kullanılmalarıyla sağlanacak etkiden daha yüksektir. Dokularda yaratılan derin ısınma (Derin Hipertermi), oksijenin hücrelere geçiş oranını fazlasıyla artırır. Özellikle yağ hücrelerinde yükselen oksijen konsantrasyonu hücre metabolizmasını hızlandırır.

Sonuç: yağ hücrelerinin hacimlerinde küçülme, sayısında da azalma, lenfatik drenajın artmasına bağlı olarak bölgesel incelme ve cilt yüzeyinde pürüzsüzlüktür.

Vakum Masajın Etkisi Nedir?

Vakum masaj, sellülitli bölgede atmosfer basıncının düşmesi damarların genişlemesine ve kan dolaşımının artmasını sağlar. Ayrıca vakum etkisi ile IR ve RF''in hedeflerine daha yakın olmaları ve tedavinin etkisinin artması sağlanır.

Mekanik Masajın Etkisi Nedir?

Mekanik Masaj etkisi ile hücre içerisinde birikmiş sıvıların lenf damarlarına yönlendirilmesi kolaylaşır. Bağ dokusu üzerindeki etkisi sayesinde hipodermisteki yağ odacıkları küçülür.

VelaShape Uygulaması Sonrası Bazı Cihazlardaki Gibi Morluk ya da Ciltte Sarkma Görülür mü?

VelaShape hard (sert) masaj yapmaz. Uyguladığı soft (yumuşak) masaj sayesinde morluk oluşturmaz. Sert masajlarda gibi elastik lif hasarına bağlı ciltte sarkmalara neden olmaz. Aksine gevşemiş cilt yapısında gerilme görülür.

VelaShape Uygulamasından Beklenen Yararlar Nelerdir?

VelaShape tedavisi sonrası sellülit görüntüsünde çarpıcı düzelmeler görülür. Ayrıca bölgesel yağ birikimlerinde azalmaya bağlı vücut şekillendirmede etkili sonuçlar elde edilir.

VelaShape ile yapılan çalışmalardan birinin sonuçlarına göre; Uyluk çapında ortalama 2 cm küçülme gerçekleşmiştir (Dr. Tess Mauricio ve Dr. Gerr Boey tarafından yapılmış olan çapta küçülme çalışması).

VelaShape''in Bir Seansı Ne Kadar Sürer, Sonrasında Güneşe Çıkılabilir mi?

Her seans uygulama yapılan alana göre değişmekle birlikte 30 - 45 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası güneşe çıkmakta herhangi bir engel yoktur.

VelaShape Uygulaması Sırasında Hissedilen Isı Ağrı Yaratır mı?

Hayır. Uygulama sırasında cilt yüzeyi korunarak cilt altı ısı 40 - 42 dereceye kadar ısıtılır. Ancak cihazın üstün özellikleri sayesinde uygulama alanında ısınma dışında ağrı veya acı hissedilmez. Deride hasar yaratmadan derin bölgelerdeki hedefler üzerinde etki yaratabilecek en güvenli metottur. VelaShape teknolojisinin güvenliği ve etkinliği tüm dünyada birbirinden bağımsız 1 milyondan fazla hasta üzerinde yapılan tedavilerle gösterilmiştir.

VelaShape Uygulaması Kaç Seanstır ve Ne Sıklıkta Yapılır?

Haftada 1 seans olmak üzere toplam 4 seans uygulanır. Sellüliti ileri derecede olan ve bölgesel incelme ihtiyacı olan hastalarda haftada 2 seanstan toplam 8 seans uygulanabilir.

Bakım tedavileri 4 veya 8. seans sonrasında önce aylık, daha sonra iki ayda bir ve sonra üç ayda bir yapılır.

VelaShape''in Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İlk seanstan itibaren vücut çapında azalma ve sellülitlerde iyileşme görülmeye başlar. İlerleyen seanslarda bu etkiler çok çarpıcı şekilde ortaya çıkar.

Okunma 621 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Nisan 2017 21:30
SO-EP Estetik Merkezi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Yorum eklemek için giriş yapın

Bilgilendirme

Estetik dünyasındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

Sadece bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır!

Çalışma Saatlerimiz

 Pazartesi - Cuma
      08:30 am - 05:30 pm

 Cumartesi
      08:30 am - 01:30 pm

 Pazar
      Kapalı

BİZE ULAŞIN

  • Seyyid Burhanettin Bulvarı No: 51/A Kayseri / TÜRKİYE
  • +90 352 222 69 69
  • +90 352 222 99 69
  • +90 554 437 25 43  WhatsApp
  • İletişim