BİZİ HEMEN ARAYIN: +90 352 222 69 69
Dilinizi Seçin Choose Your Language Wählen Sie Ihre Sprache

Zayıflama Ünitemiz

Kavitasyon; cilt altı yağ dokunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokunun buradan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaparak uygulanan bir yöntemdir.

Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla düzelme sağlayan cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Kavitasyon uygulamaları böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırma yönteminden esinlenerek başlamıştır. Böbrek taşlarında hedef böbrek taşı iken kavitasyon uygulamasında ise hedef yağların parçalanmasıdır. Aynı şekilde tekrarlayan seanslar uygulanarak işlem yapılır.

Gözle görülebilen kalıcı sonuçlar elde etmek için ortalama 6 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans uygulama yapılan yere bağlı olmak kaydıyla 40 - 60 dakika sürmektedir. Seanslar haftada 2 uygulanmaktadır.

Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık ya da çınlama gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.

Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Günde 2 lt su içmek atılımı kolaylaştırır.

Uygulama yağların olduğu her yerde yapılabilmektedir. Karın, bel, popo, basen, üst bacaklar, kalçanın iç ve dış kısımları, dizler, sırt, kollar sıklıkla uygulama yapılan bölgelerdir.

Eximia Kavitasyon cihazı ultrason, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştirerek üretilmiş kombine bir cihazdır. İstenmeyen yağlardan kurtulmak adına tasarlanan EXİMİA;

Patentli ULTRAPORASYON teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir. Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağ hücrelerini yok ederken bu yöntemin etkisini arttıran ELEKTROPORASYON ile diğer cihazlardan farklılaşır. Uygulama sonrası yapılan vakum ile endormolojik masaj ile atık yağların vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Patentli cihaz tasarımı ve metodu ile rakipsiz bir yöntemdir

Yüzeysel dokuda çalışan 3 MHZ ve 1 MHZ 'lik ultrasonik cihazlardan farklı olarak 33Khz olan düşük frekans ultrasoundlar kavitasyonel bir fenomen oluşturarak daha derin yağlı dokulara ulaşır (0.5-2cm). Her çeşit dokuda aynı istikrarı elde eden ayarlanmış güç doğru şekilde üretildiği zaman, düşük frekansın asıl amacı yağlı dokuyu emülsiyonlaştırmaktır.

EXIMIA'nın endolift uygulamasının hedefleri aşağıdaki gibidir;

Eximia

 • Lenfatik venöz dolaşımın rahatlatılması,
 • Microvascüler damarların oksijenasyonun artırılması,
 • Metabolik atıkların dolaşıma katılması,
 • Yağ dokusunun meydana getirdiği bozuklukların giderilmesi (noduller görüntü, portakal kabuğu),
 • Selülit tedavisi
 • Yüzeysel ve derin dokularda sıkılaşma,
 • Yüzeysel kaslarda sıkılaşma,
 • Dermis ve hipodermisin rehabilitasyonu ile rahatlayan cilt görüntüsü

Diğer benzer teknolojilerle karşılaştırıldığında ESPVFM (Eximia vakumu) 'in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Vakum gücünü ayarlama imkânı ve 22 farklı frekans programı,
 • Kolay kullanım olanağı sunan ergonomik başlık,
 • Ciltte sürtünmeye neden olmayan teknolojisi,
 • Damarsal travmaya neden olmama,
 • Uygulamada kullanılan krem ya da yağın başlık tarafından emilmemesi (vakumun emilim aşamasından sonra dışarı atmayı sağlayan pozitif basınç sayesinde)
 • Mikrosürkilasyonun iyileştirilmesi, telanjektazi ve kılcal damar kırılmalarının önüne geçer
 • Güçlü bir masaj etkisi yaratır.

Tedavinin Uygulanamadığı Durumlar

 • Hamileler
 • Morbit obezite (ölümcül)
 • Karaciğer ve böbrek ile ilgili bozukluklar
 • Konnektif doku patolojiler ve endokrin patolojileri
 • Alerjik reaksiyonu olanlar
 • Hiper kalorili diyet yapanlar
 • Önemli farmokolojik terapiler

Eximia kavitasyon uygulamasından önce ve sonra uygulama yapılan alanın çevresel ölçümleri alınır. Alınan ölçümler sonucu ilk seansda 1 - 12 cm bir zayıflama olmaktadır. Deri yüzeyindeki dalgalanmalar azalmakta, cilt sıkılaşmakta, selülite yönelik programlarla selülit büyük ölçüde düzelmektedir.

Eximia Kavitasyon Sonrası

Kavitasyon uygulaması sonrasında çok önemli olan bir başka durumda beslenmedir. Lipolizin aktif hale gelmesi için uygulama ardından diyet yapılması gerekmektedir. Seçilen besin grupları ve yapılacak olan aerobic gibi spor aktivitelerinin ardından ideal metabolik kondisyona ulaşılarak, kavitasyonun etkisi ile parçalanarak açığa çıkan yağlar karaciğer ve lenfatik yoluyla vücuttan atılır.

Bu sonuca ulaşmak için hastaların kalori alımını minimize etmesi, bunun içinde yağ ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca günde en az 2 litre su tüketilmelidir.

Kavitasyon Sonrası Önerilen Aktiviteler

Kavitasyon işleminin ardından fiziksel aktivitelerde mutlaka arttırılmalıdır. Bu sayede kalori harcayarakda sonuca olumlu katkıda bulunmuş olursunuz.

Sorularla Eximia Kavitasyon

Eximia Kavitasyon ile diğer kavitasyonlar arasındaki fark nedir?

Patentli ultraporasyon teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir, yine ultrason dalgaları sadece yağ hücrelerine spesifiktir, bu sayede çok daha güçlü kavitasyon etkisi yaratmaktadır.

Eximia kavitasyon ağrı yaratır mı?

Eximia kavitasyon uygulamaları ağrısız uygulamalardır. Cilt altına herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Uygulama sonrası işinize bile dönmeniz mümkündür.

Eximia kavitasyonda kaç cm incelirim?

Eximia kavitasyonda tek seansda 1 - 12 cm incelme olabilmektedir. Sonraki seanslarda etki artmakta vede kalıcı hale gelmektedir.

Eximia kavitasyon ile selülit tedavisi nasıl oluyor?

Eximia kavitasyonun selülit tedavisinde kullanılan özel programlar sayesinde derideki dalgalanmalar azalacak, selülitleriniz düzelecek, gerileyecektir.

Eximia kavitasyon kaç seans olarak yapılmaktadır?

Eximia kavitasyon ortalama 6 seans olarak yapılmaktadır. Uygulama sıklığı haftada 2 seans olarak başlanıp, sonradan haftada 1 seansa düşebilmektedir.

Uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Karın bel bölgesi 40 - 60 dakika, bacak bölgesi 60 dakika, popo kalça 20 dakika, kollar toplam 20 dakika ortalama süreleri vardır. Seans süreleri ilk seans dan sonra bir miktar azalacaktır.

Kavitasyon sonrası yağlar nasıl atılır?

Kavitasyonda ortaya çıkan fazla yağ karaciğer, ve lenf yolu vasıtasıyla vücuttan atılmaktadır. Atılımı ve total yağ kitlesini azaltmak amacıyla spor yapılması bu süre zarfında etkinliği arttırmaktadır.

Okunma 520 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Nisan 2017 21:41
SO-EP Estetik Merkezi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Yorum eklemek için giriş yapın

Bilgilendirme

Estetik dünyasındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

Sadece bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır!

Çalışma Saatlerimiz

 Pazartesi - Cuma
      08:30 am - 05:30 pm

 Cumartesi
      08:30 am - 01:30 pm

 Pazar
      Kapalı

BİZE ULAŞIN

 • Seyyid Burhanettin Bulvarı No: 51/A Kayseri / TÜRKİYE
 • +90 352 222 69 69
 • +90 352 222 99 69
 • +90 554 437 25 43  WhatsApp
 • İletişim